Familia Perkalaba

Площа драмтеатру (вул. Незалежності, 40, 42), 16 червня, 19:00

Детальніше Вхід вільний

Оркестр Радості і Щастя FAMILIA PERKALABA

Перкалаба – музичний гурт з Івано-Франківська, що з’явився у далекому 1998 році. Як відомо, назва його походить від гуцульського села, що на межі Франківщини, Чернівецької області та Румунії. Не так давно гурт відзначив свою шістнадцяту річницю, трохи змінив склад, а відтоді і назву – тепер це Familia Perkalaba. Восьмеро музикантів створюють музику у стилі, яку музиканти самі називають urban-roots, однак навряд чи усе різнобарв’я музичних напрямів і стилів у творчості Familia Perkalaba можна вмістити в одне визначення. – Наша музика має глибоке гуцульське коріння, однак вона зазнає різноманітних впливів – від балкан-біту до французького хіп-хопу, рутс-реггі чи аргетинського танго вперемішку з болівійським ска, – розповідає нам Олег Гнатів, більш відомий як Мох, продюсер гурту. Мультикульти – це те, що залишить цей світ кольоровим при макдональдсовій глобалізації.

Окрім того, що Familia Perkalaba вже багато років успішно гастролює Україною, гурт за цей час чимало подорожував із виступами і Європою. І зовсім не дивно, що і там без «бісів» не обходилося: – Як правило, лайн-ап у нас година тридцять, а граємо зазвичай більше двох, бо не відпускають. Публіка завжди реагує саме на артиста, на його енергію, енергетику та відкритість, – наголошує Мох. Та і сам світ зараз надзвичайно відкритий – було б бажання брати з нього щось нове. На нашу музику впливають і інші люди, і культури і, врешті, весь світ.

Свою п’ятнадцяту річницю музиканти вирішили відзначити випуском нової платівки, яка суттєво відрізняється від попередніх семи альбомів гурту. Альбом Familia Perkalaba «Tribute to Gutzul Sound System», що вийшов у січні цього року, – це унікальний проект, аналогів якого в Україні ще не було. Зараз Familia Perkalaba готують програму для нового туру, після якого музиканти розпочнуть роботу над новим альбомом. Нещодавно група видала інтернет реліз LP Familia Perkalaba – DARABA (https://soundcloud.com/familia-perkalaba/sets/familia-perkalaba-daraba-2016), записано в жовтні 2016 в урочищі Арджелуджа поблизу Говерли. І що б не приготував для нас гурт, ми завжди будемо приємно здивовані, адже це неодмінно буде щось оригінальне, заряджене позитивом та енергією.

Музика Familia Perkalaba надихає своєю енергією та живістю Музика доволі абстрактна, а тексти не переобтяжені смисловими галюцинаціями. Співання слів – чи то любовної ахінеї, чи псевдо-фольклорного соцоптимізму – не те, щоб не має значення, але набирає радше енергетичної, аніж смислової функції, і не тягне на себе ковдри, підпорядковується логіці музики, логіці звуку. Грамотний панк чи раста зробить файну пісню з одного рядка, з яскравого словосполучення. Що ж тоді є цікавим? Драйв! Те, що зветься драйвом. Не зовсім вправне володіння інструментами відходить на концерті на другий план, де музики беруть своє позитивною, задерикуватою енергетикою, що накочує хвилями в зал зі сцени.

Присутність комунікації. Музика немовби сповнена фольклорних мотивів насправді претендує на те, щоб стати народною і граною на весіллях. Критики намагаються провести паралелі, порівняти з кимось. Але тут метода проста – еклектика і бриколаж. Все єдине. Легкість, гумор, безтурботність в такому поєднанні – фірмовий стиль.

Ненавмисність. Просто – музика Гір. Постійна присутність гір, чистого повітря, сонця. І головне, що це не імітація. Багато чого можна імітувати: інтелект, світову скорботу, але тільки не справжнє розгільдяйство, стьоб і відв’язанність.
Анархізм. Все, що подається сьогодні нам як події першочергового значеня, найважливіші фактори життя – політичні копирсання, шоу-бізнесові миготіння, великі гроші; все, що насправді не має жодного стосунку до людського життя, його глибинної сутності, а тільки забруднює простір і повітря – не почуєш в музиці “Familia Perkalaba”.

Familia Perkalaba – це не етно, не фолк, не автентика; Familia Perkalaba – це хтонічна музика. 10 разів Перкалаба була хедлайнером музичного фестивалю “Шешори” (пізніше – Арт-Поле). 220 – так називається перший трек першого альбому Перкалаби. 11 сторінок текстів гуцульських заклинань міститься під обкладинкою альбому “Мовленнєк”, який записали спільно лідер Братів Гадюкіних – Кузя (Сергій Кузьмінський) і продюсер Familia Perkalaba Mox. 21 людина в різний час грала чи співала в групі Перкалаба. Familia Perkalaba побувала з турами в таких країнах (Польша, Румунія, Німеччина, Австрія, Голландія, Швейцарія, Франція, Словакія).

Цитати:

“Familia Perkalaba – це рівень співробітництва на повній довірі і взаєморозумінні як у сім’ї. Тобто, коли у кожного свої таргани в голові, але кожен розуміє шо вони є у кожного і тому не таргани в голові головне, а взаємодовіра.

“Ми дуже ввічливі, акуратні і старанні. До своєї роботи ставимося дуже професійно”

“Ми завжди є відкриті для спільної творчості і експериментів у будь-яких напрямках. Це і є суть Familia Perkalaba”

“Familia Perkalaba росла і росте, і дорослішає. Це, в принципі, завжди було трохи більше, ніж просто група. Зараз це стало певною культурою. Музиканти відходять і приходять. Найголовніше ,думаю, відчувати, наскільки цей організм є живий”

“В нас кожен виступ як останній – така от наша філософія, філософія Familia Perkalaba”
Наразі Оркестр Радості і Щастя записали і підготували до релізу новий альбом DARABA 2016, який записувалось високо в горах в старій гуцульській хаті. https://soundcloud.com/familia-perkalaba/sets/familia-perkalaba-daraba-2016

Familia Perkalaba це:
Сергій Шваюк – вокал, труба
Любомир Чорнокожа – саксофон, бек вокал
Саша Котюх – труба, бек вокал
Олег Сабадиш – акордеон
Юра Шацький – гітара
Данило Добровольский – бас
Березень – барабани
Mox – Familia management

Kozak System

Площа драмтеатру (вул. Незалежності, 40, 42), 16 червня, 20:30

Детальніше Вхід вільний

KOZAK SYSTEM – український гурт, який постійно представляє Україну на європейських та світових музичних фестивалях.

В 2015 році польські ЗМІ назвали KOZAK SYSTEM найвідомішою командою з України, а трек “Kochaj i Żyj”, записаний разом з польським гуртом “Red Lips” – безумовним хітом, який опинився в трійці найкращих польських треків цього року. Влітку 2015 року KOZAK SYSTEM представляли Україну на міжнародному музичному фестивалі у Польщі “Oświęcim LIFE Festival”, де грали разом з UB40, Сhris De Burgh, Lemon та іншими відомими музикантами зі всього світу. В серпні KOZAK SYSTEM зіграли на чеському фестивалі TRUTNOFF, де стали хедлайнерами фестивалю разом із Prodigy, The Subways, Matisyahu.

Восени 2015 року Kozak System  проїхали найбільшими містами України з концертною програмою «НАШ МАНІФЕСТ». У березні 2016 року разом з польським гуртом Enej музиканти відіграли з аншлагом концертну програму «Warszawa-Київ» в київському клубі Sentrum: не всі бажаючі навіть змогли потрапити на концерт, через що було оголошено додатковий виступ. Після концертного літа в Україні, Європі, США та Канаді, в листопаді 2016 Kozak System представили EP платівку «Не Моя» в київському клубі ATLAS, а однойменний трек отримав перемогу в номінації «Синґл року» на церемонії нагородження «Селекція» від радіостанції Джем FM.

За чотири роки існування, Kozak System випустили три лонгплея: «Шабля»,  «Пісня Самонаведення» (з Тарасом Чубаєм) та «Живи  і люби», наразі триває студійна робота над четвертою платівкою, презентація якої запланована на осінь цього року. Тоді ж, під час всеукраїнського туру Kozak System, можна буде наживо почути нову концертну програму.

Брати Гадюкіни

Площа драмтеатру (вул. Незалежності, 40, 42), 16 червня, 22:00

Детальніше Вхід вільний

Гурт «Брати Гадюкіни» з’явився на зламі епох у 1988 році і став фундаментом для розвитку української рок-музики. За час свого існування колектив випустив 5 студійних альбомів, 4 концертних альбоми, 2 збірки хітів та зіграв безліч концертів в Україні, Росії, Європі і Канаді.
Гадюкіни легко поєднують панк, блюз, реггі, фольк, рок-н-ролл, галицький колорит, тотальний стьоб, вміння посміятись над собою та драйв, об’єднуючи кілька поколінь в одну велику родину.

Гурт виник у січні 1988 року в надрах Львівського рок-клубу, який започаткував майбутній бас-гітарист колективу – Ігор Мельничук.
Брати Гадюкіни мали тривалі паузи в творчості. У 1996 році  вони припинили концертну діяльнісь на 10 років, щоб у 2006 повернутися й зібрати аншлаг в київському  Палаці Спорту. Той концерт  слухачі назвали “Камбеком століття”.

В 2009 команда понесла величезну втрату – помер лідер і фронтмен “Братів” Сергій Кузьмінський. В пам’ять про нього в 2011 році відбувся триб’ют-концерт “Я вернувся домів” за участі найвідоміших українських музикантів. В підтримку концерту був записаний альбом, який в продаж не надходив і використовувався у якості промо-CD.

У 2013, на прохання друзів та шанувальників,  команда ухвалила рішення повернутися. І вже у вересні 2014 “Брати Гадюкіни” презентували альбом “Made in Ukraine”, з яким вирушили в тур містами України. Він завершився великим концертом у Києві. Гурт вирішив не шукати нового вокаліста, а співати все самим, творити щось на кшталт Театра Гадюкіних, тим самим віддаючи шану, любов і повагу до Сергія Кузьмінського, який, за словами музикантів, завжди з ними в серці.

В альбом “Made in Ukraine” увійшло 16 треків. Слухача чекала зустріч з більш дорослими Братами, але, звичайно, нікуди не ділась знайома кожному «фірмова» манера виконання та насичений різнобарвний саунд. Альбом витримано в кращих традиціях групи – mix українського Rhythm & Blues, гуцульського reggae, львівського шансону і міцних актуальних текстів.“Made in Ukraine” визнано однією з кращих платівок року.

В кінці 2014 і в 2015 музиканти проводять Всеукраїнський тур на підтримку альбому, долучившись до збору коштів на допомогу постраждалим в зоні АТО, переселенцям та пораненим.

У жовтні 2015 «Брати Гадюкіни» представили мальований кліп про депутатів та виборців – Історія однієї Курви. Відео викликало великий резонанс у суспільстві.

В листопаді 2015 команда презентувала пісню “Йде Нині Война” .

Навесні 2016 в Україні відбувся концерт “Зустріч Легенд», де на сцену вийшли гурт PIL (Джон Лайдон, ех–Sex Pistols) і Брати Гадюкіни. Обидві команди в чомусь схожі – почавши грати ще у 80-х, переживши кризи 90-х, вони поєднують музичні жанри у коктейлі з року, постпанку, реггей і ска та працюють на стику стилів. При цьому музика гуртів вже давно стала окремим стилем і сформувала музичні смаки кількох поколінь.

Влітку 2016 року відбулася прем’єра пісні «Тіло фальшивим тоном» на слова поетів Ґео Шкурупія та Михайля Семенка в рамках проекту «Рок-відродження» на Radio ROKS. Брати Гадюкіни разом з іншими українськими музикантами віддали шану українському літературному генію жаги до життя та справжньої любові до України.
29-го жовтня 2016 «Брати» зіграли сольний концерт у Києві в Caribbean Club.
Зі сцени прозвучали перевірені часом та нові хіти з “Made In Ukraine”, а також була представлена пісня “Нагла кров” з майбутнього альбому.

На сьогоднішній день колектив перебуває у відмінній музичній формі і багато концертує. Триває робота над створенням 12 пісень для нового альбому «Сміх і гріх» (реліз альбому -восени 2017 року). Паралельно іде робота над написанням музики до рок-опери «Башти Вавілону» (реліз – кінець 2017 року).

 

Tik Tu

Площа драмтеатру (вул. Незалежності, 40, 42), 17 червня, 18:00

Детальніше Вхід вільний

Tik Tu – тріо із Тернополя, що вдало грається із музичною стилістикою на основі мультиінструментальної тканини, змішуючи живі інструменти з електронним саундом, граючись на живо записаними звуковими петлями та семплами, поклавши їх на живий драмс.
Симбіоз synthpop, indie-pop та electronic заповнений текстовими картинками на кількох мовах: англійській, українській та литовській. Гурт записує свою музику у віддалених селах, подалі від шуму міста. Активно виступає в Україні, Польщі, Молдові, співпрацює з американським лейблом Moon Sound Records.

The Hypnotunez

Площа драмтеатру (вул. Незалежності, 40, 42), 17 червня, 19:00

Детальніше Вхід вільний

The Hypnotunez – український музичний гурт, який грає джаз, свінг, панк-рок, об’єднавши ці та інші музичні напрямки у свій власний стиль під назвою шаут-свінг. Також музиканти позиціонують свою музику як джаз-панк та свінгкор.

Boom Pam

Площа драмтеатру (вул. Незалежності, 40, 42), 17 червня, 20:30

Детальніше Вхід вільний

Boom Pam – гурт з міста Тель-Авів, Ізраїль, який грає мікс середземноморського, балканського, грецького року та серф-року. Основа – спекотні рифи гітари, вуду-барабани, замість баса – туба. Часом виникають банджо і саксофон. Це пісні міста, в якому зустрічаються культури з усього світу, далекого від консерватизму і монохромності.
За підтримки посольства Ізраїлю в Україні.

Бумбокс

Площа драмтеатру (вул. Незалежності, 40, 42), 17 червня, 22:00

Детальніше Вхід вільний

Бумбокс — український хіп-хоп і фанкі-ґрув гурт, створений 2004 вокалістом Андрієм Хливнюком та гітаристом Андрієм «Мухою» Самойлом. Більшість їх пісень написані українською мовою, деякі пісні на російській та англійській.

Cepasa

Площа драмтеатру (вул. Незалежності, 40, 42), 18 червня, 19:00

Детальніше Вхід вільний

Cepasa — український музикант, вокаліст і саунд-продюсер, що створює глибоку, але в той же час і танцювальну електронну музику. Його харизматичний вокал та саунд піднесли його до статусу одного з найкращих українським продюсерів. Музика Cepasa багато чому завдячує новим технологіям, особливо електронним музичним інструментам, синтезаторам, драм машинам. Його музика відома і за межами України.

THE ERISED

Площа драмтеатру (вул. Незалежності, 40, 42), 18 червня, 20:30

Детальніше Вхід вільний

The Erised — український електронний музичний гурт, дебютний EP якого вийшов у 2015 році на британському лейблі Med School Music — дочірньому підприємстві Hospital Records, де видаються London Elektricity, High Contrast, Netsky, Camo & Krooked та інші світові артисти. Група створює суміш електронного звучання та потужного вокалу Соні Сокурової.

Subcarpati

Площа драмтеатру (вул. Незалежності, 40, 42), 18 червня, 22:00

Детальніше Вхід вільний

Subcarpați – хіп-хоп гурт з Бухаресту, Румунія. Створений у 2010 році, він поєднує у собі хіп-хоп, тріп-хоп, денсхол, дабстеп з елементами румунської традиційної музики та прагне переосмислювати популярні мотиви, характерні для Румунії. Стиль у якому грає гурт часто називають «андерграундним фольклором».