PORTO FRANKO – це міжнародний фестиваль актуального мистецтва у маленькому українському місті, що загубилось на кордоні ворогуючих імперій та паралельних епох.

PORTO FRANKO – це свято мистецтва майбутнього у “Станіславі” – Івано-Франківську, що є воротами до містичних українських Карпат.

PORTO FRANKO – це п’ятиденна постмодерна опера, у якій все місто, з його бароковими площами та пострадянськими заводами, вокзалами, парками, цвинтарями, кав’ярнями та церквами перетворюється на театральні декорації.

PORTO FRANKO – це перформативний гімн архітектурі.

З дня свого заснування у 2010 році PORTO FRANKO став гостинним мистецьким портом для більш як 1000 музикантів, художників, танцюристів, перформерів, письменників та театральних груп з України, Польщі, Росії, Австрії, Німеччини, Франції, Нідерландів, Бельгії, Швейцарії, Іспанії, Ірану, Китаю, Ізраїлю, Литви, Японії.

Ідея PORTO FRANKO – відкритий мистецький порт, у якому вільно співіснують, мікшуються та досягають нових форм та якостей усі види мистецтва.

Мета PORTO FRANKO – створення та репрезентація на фестивалі унікальних перформансів, що вступають у діалог із місцевою публікою та унікальними архітектурними локаціями.

PORTO FRANKO народився як перформативна реакція на літературний міф письменників “Станіславського феномену”, а важливою поетичною частиною концепції є есей Тараса Прохаська “Порт Франківськ”.

PORTO FRANKO – це “місце сили”, де поєднуються непоєднувані речі, де змішують стилі та напрями, мови та релігії, місце, де людина, вільна від класових, соціальних, політичних та інших умовностей, може відчути себе вільною у творенні та сприйнятті справжнього мистецтва.