«Прев’ю»: медіа-виставка учасників Візуальної програми PORTO FRANKO 2018

Протягом Міжнародного фестивалю актуального мистецтва PORTO FRANKO 2018 із 13 по 17 червня в Палаці Потоцьких працюватиме виставка спільна учасників цьогорічної Візуальної програми «Прев’ю». Відвідувачі зможуть ознайомитись з творчістю одразу усіх учасників візуальної програми фестивалю, зокрема роботами Аліни Клейтман (Київ), Саші Курмаза (Київ), Жанни Кадирової (Київ), Володимира Топія (Львів)Сергія Петлюка (Львів)Юрія Боринця (Івано-Франківськ), Володимира Кузнецова (Київ), ОХ (Париж) та Brian Fernandes-Halloran (Нью-Йорк).

9 художників представлятимуть свої фільми, серед яких будуть як і документальні, так і художні відео-роботи.

Куратор візуальної програми Євген Самборський.

 

Юрій Боринець. Народився 1975 року у м. Калуш. Навчався в Інституті мистецтв Прикарпатського Національного університету імені В. Стефаника. Наразі мешкає у м. Надвірна біля Івано-Франківська.

Основним медіумом Юрія Боринця продовжує бути живопис. Художник експонує свої експресивні фігуративні полотна у поєднанні з інсталяцією та перформансом.

 

 

Брайан Фернандес-Халлоран. Народився 1984 року в Нью-Йорку, де й мешкає зараз.

Художник працює зі знайденими біля своєї майстерні матеріалами, конструює та досліджує їх потенціал, створюючи мінімалістичні скульптури з вже використаних, забутих, викинутих та зламаних об’єктів. В своїх роботах Брайан розмірковує на тему стосунків між товаром та споживачем: «Все має значення. Приховування речей або маркування предметів як нічого не вартісних, не роблять їх неіснуючими».

 

Жанна Кадирова. Народилася 1981 року в м. Бровари Київської області. Живе та працює в Києві. Закінчила Державну художню середню школу імені Т.Г. Шевченка. Отримала Премію Казимира Малевича, Премію Сергія Курьохіна в області сучасного мистецтва (публічне мистецтво) і Головну премію фестивалю Kyiv Sculpture Project (все в 2012 році), а також Спеціальну премію PinchukArtCentre (2011). Її роботи широко репрезентовані, зокрема, серед останніх проектів: 55-та Венеційська бієнале, Московська бієнале і виставка в Palais de Tokyo у Парижі.

З 2004 року Кадирова — співзасновниця та учасниця групи Р.Е.П. (Революційний Експериментальний Простір) разом із Ксенією Гнилицькою, Микитою Каданом, Володимиром Кузнецовим, Олесею Хоменко, Ладою Наконечною.

 

Аліна Клейтман. Народилася в Харкові 1991 року, де отримала художню освіту, спочатку в студіях скульпторів, живописців і графіків, після — на факультеті скульптури Харківської державної академії дизайну і мистецтв. Закінчила Московську школу фотографії та мультимедіа імені Родченко (майстерня Кирила Преображенського «Відеоарт та інсталяція»). У 2010 році відкрила галерею-лабораторію «y rozu», де курувала низку персональних та групових виставок. Наразі живе і працює в Києві.

Аліна Клейтман працює в основному з відео і головним героєм більшості її фільмів виступає вона сама. У 2015 році за роботу «Супер А» художниця була нагороджена другою спеціальною премією PinchukArtCentre,  а в 2018 році отримала приз глядацьких симпатій PinchukArtСentre за роботу «Спроси у мамы».

 

Володимир Кузнецов. Народився 1976 року в м. Луцьк. Наразі мешкає і працює в Києві. Навчався у Львівській Академії Мистецтв на кафедрі художнього текстилю.

З 2004 року співзасновник та учасник групи Р.Е.П. (Революційний Експериментальний Простір) разом із Ксенією Гнилицькою, Микитою Каданом, Жанною Кадировою, Олесею Хоменко, Ладою Наконечною.

Разом з Інгою Цімпріх та Інгелою Йохансон співзасновник Центру Комунікацій та Контексту (2006 р). Також співзасновник «Худради» — само-освітньої спільноти, що базується на міждисциплінарній взаємодії (2008 р).

У своїй практиці Володимир Кузнецов зосереджений на естетиці буденності та  присутності архаїчного в сучасності, працює з темами пам’яті та досвіду.

 

Саша Курмаз. Народився 1986 року в м. Києві. Навчався в Національній Академії керівних кадрів культури і мистецтва. Був фіналістом Премії ім. Казимира Малевича, резидентом фонду «Ізоляція» в Донецьку та Artitude Kunstverein у Берліні.

Саша Курмаз в своїй творчості спирається на локальний контекст. Він розпочав свою мистецьку діяльність з графіті, продовжуючи в подальшій практиці вторгнення у публічний простір, але вже іншими засобами. Саша займається соціально-ангажованим мистецтвом, основний медіум — фотографія.

 

Французькій художник OX народився 1963 року в невеликому місті в північно-центральній частині Франції, навчався в Arts Déco School в Парижі.

Заснував художню групу Frères Ripoulin, яка була створена після знайомства з художником Jean Faucheur, та стала своєрідним продовженням його традиції вуличних інтервенцій. Група працює з контекстом міста, створюючи живописні інтервенції на рекламних білбордах. Як пояснює сам ОХ: «Живопис на будь-яких поверхнях був нашим засобом вираження: він був імпульсивним, пародійним. Заснований у поп-культурі та з певною схильністю до поганого смаку».

Паралельно зі своєю практикою мистецького вторгнення у міській простір ОХ експонує живопис в галереях. З 2010 року також бере участь в урбаністичних художніх фестивалях. Наразі мешкає та працює в Парижі.

 

 

Сергій Петлюк. Народився 1981 року в м. Івано-Франківськ. Закінчив прикарпатський університет ім. В. Стефаника та Львівську національну академію мистецтв. В 2009 та 2011 був стипендіатом програми міністерства культури Польщі Gaude Polonia. Працює в різних жанрах: інсталяція, відео інсталяція, нові медіа, живопис. Один із організаторів та учасник мистецької формації КОМА. Мешкає у Львові.

 

 

Володимир Топій. Народився 1979 року в м. Судова Вишня, Львівська область. Мешкає та працює у Львові. 2003 року закінчив Львівську академію мистецтв за спеціальністю «Проектування інтер’єрів». Займається живописом та перформансом.

В своїй творчості орієнтується на асоціативну співпрацю з глядачем, в перформансах часто працює з темою релігії, ідеології та культури. Учасник фестивалів «Тиждень актуального мистецтва» та «Дні перформансу» у Львові.

 

Куратор та лектор Кшиштоф Крушинський народився 1985 року в Кракові. Займається дослідженням теорії та художніх практик ХХ сторіччя. Основна тема досліджень — дематеріалізація, мікроутопії, процесуальність.

Кшиштоф Крушинський був куратором 4-х міжнародних фестивалів сучасної експериментальної музики.

Цього року PORTO FRANKO 2018 Кшиштоф Крушинський проведе 8-годинну лекцію-перформанс під назвою «ФонтанЦеланЛаканЖадан», яка буде відбуватись в три етапи на трьох локаціях: у Палаці Потоцьких, на відкритому майданчику біля Палацу та на пірсі міського озера. Під час лекції Кшиштоф спробує сконструювати цілісний паноптичний погляд на ХХ — початок ХХІ століття через естетику, філософію, теорію і практику. Лекція включатиме перегляд відеоарту, фотодокументації, прослуховування електроакустики, читання поезії, текстів та дискусію.