Солодка (Польща)

У рамках театральної програми Міжнародного фестивалю актуального мистецтва PORTO FRANKO 2018  український глядач має змогу познайомитися з польської інтерпретацією “Солодкої Дарусі” Марії Матіос.

Моновистава “Солодка” створена за мотивами українського роману “Солодка Даруся” Марії Матіос у перекладі Анни Коженьовської-Бігун. Спектакль переносить глядача у простір гуцульського села. Головну героїню – Дарусю – місцева громада сприймає за божевільну, однак вона значно глибше за будь-кого розуміє, яка трагедія розгортається перед нею, як це зовнішнє лихоліття руйнує людину. Вона – “солодка” – не відчуває солодкого присмаку життя, не любить цукерок. Вона стає схованкою таємниці, що поступово відкривається перед нами, аби… кожен відчув невідворотність трагічної розв’язки.

Нагороди:

Моновистава “Солодка” 2017 року одержала Гран-прі польського фестивалю моновистав MOTYF, відзнаку на XII Фестивалі камерних театрів (Люблін, 2016), Першу премію і приз глядацьких симпатій на Турнірі Одного Актора “Сам на сцені” (Слупцьк, 2016), Другу премію на 9 Національному фестивалі моновистав і камерних театрів “Bamberka 2017”, Першу премію на Згорських Зустрічах камерних театрів.

 

“Солодка”, моновистава

Режисер – Малгожата Пашкер-Войцешонек

Даруся – Марта Погребни

Світлини – Пшемек Вісьнєвські