Івано-Франківськ feat. Люксембург: джазовий концерт авторської музики лауреата Греммі Гаста Вальтцінга (Люксембург)

Відкриття Музичної програми на Helicopter Stage Міжнародного фестивалю актуального мистецтва PОRTO FRANKO 2018 завібрує справжнім джазом.

Уперше в Івано-Франківську диригент, композитор, трубач, лауреат Греммі 2016 року в номінації “Найкращий альбом world music” Гаст Вальтцінг (Люксембург) спільно з Big Band Національного президентського оркестру (Київ, Україна) представлять авторську програму джазової музики.

У програмі – авторські аранжування Гаста Вальтцінга і навіть нове прочитання української класики. Усі твори – прем’єрні для України.

У концерті візьме участь і люксембурзький гітарист, композитор та аранжувальник Девід Лабор’є. Його композиція ‘Who’s Afraid of the Big Bad Band’, створена для Національного джазового оркестру Люксембургу, 2010 року була визнаною найкращою на Міжнародному композиторському конкурсі у номінації “Джазова музика”.

Співпраця Гаста Вальтцінга з Національним президентським оркестром відбуватиметься вже вдруге. У травні 2018 року люксембурзький диригент спільно з українським оркестром, Dakh Daughters, Nova Opera репрезентували на Софіївській площі у Києві музичний перформанс “Повітря” (режисер – Влад Троїцький, композитор – П’єр Тійуа), що став фактично виставою-відкриттям Французької весни в Україні.

У спеціальній концертній програмі на Міжнародному фестивалі актуального мистецтва PОRTO FRANKO 2018 у виконанні Big Band Національного президентського оркестру, зокрема прозвучать авторські композиції Гаста Вальтцінга: “Traffic Jam & Re:Jam”, “Moon Over Sapporo”, “B Trumped”, а також авторські композиції Девіда Лабор’є – “Fast and Furious”, “Bip Blop”, “Gunpowder” тощо.