Томас Мур (Бельгія). Oktophonie & Signale zur Invasion | Karlheinz Stockhausen

Tомас Мур – тромбон (www.thomasrmoore.co.uk)

Клаас Ферпоест – відео (www.klaasverpoest.com)

Патрік Делгес – електроніка (www.centrehenripousseur.be)

Концерт-інсталяція американсько-бельгійського тромбоніста Томаса Мура легендарних творів німецького композитора, лідера авангарду ХХ століття Карлгайнца Штокгаузена – “Oktophonie & Signale zur Invasion”.

Медіа-художник Клаас Ферпоест та музиканти – Томас Мур (тромбон) і Патрік Делгес (електроніка) пропонують унікальну галактичну подорож творами Карлгайнца Штокгаузена – “Oktophonie” (1992) та “Signale zur Invasion”(1991), що входять до його Опери-циклу “Licht” (“Світло”). Музикант, здається, прогулюється парком, що виринає із живої скульптури – слухачів, а відеоряд створює живу декорацію Всесвіту, його руху і взаємодії.

Постать композитора Карлгайнца Штокгаузена – радикала і новатора в музиці, інтелектуала і провокатора – дотепер бентежить і захоплює. Він руйнував кордони класичного сприйняття музики і звуку, він не боявся екстремальних експериментів, водночас вбачав, що музика є віддзеркаленням будови Всесвіту, а не людських емоцій і переживань.

Складна для сприйняття, музика Штокгаузена водночас є надзвичайно чуттєвою. Свого часу вона захопила Джона Леннона і Пола МакКартні і наштовхнула їх на власний експеримент (пісня Revolution # 9 із White Album 1968 року), а юна Бйорк навіть листувалася із видатним композитором.

Бельгійський проект “Oktophonie & Signale zur Invasion” у рамках Міжнародного фестивалю актуального мистецтва Porto Franko є частиною спеціальної концертної програми, присвяченої 90-річчю новатора сучасної музики Карлгайнца Штокгаузена.

Звернуть увагу: на Електроакустичну ніч на Porto Franko діє один вхідний квиток на всі проекти